Neohodnoceno

Moa Moa Ethiopia Buriso Amaje 250g

295 Kč
Kategorie: Káva Moa Moa
Etiketa Buriso 2
Novinka Tip

Ethiopia Buriso Amaje

„ Buriso Amaje je farmář a lídr v komunitě Sidama.
Buriso se rozpíná na 12 hektarech ve vesnici Dambi ve čtvrti Bensa v Sidamě. Kávovníky rostou ve stínu původního lesa. Buriso pěstuje hlavně odrůdy 74158 a 74160, které byly vybrány z výzkumného centra Jimma. Tyto odrůdy jsou vyselektovány z původních divokých rostlin zóně Illuababora v západní Etiopii. Jsou to široce distribuované odrůdy po celé Etiopii a byly vybrány pro svou odolnost a vysoký výnos. Je známo, že tyto dvě odrůdy mají velmi výrazné citrusové a květinové tóny, které jsou na trhu s kávou velmi ceněny.

Při sklizni se sbírají pouze dokonale zralé červené třešně. Ty jsou poté ručně tříděny ve flotačních nádržích a poté pečlivě sušeny 18–20 dní na afrických (vyvýšených) postelích. Třešně se během sušení obracejí každou hodinu, aby se kontrolovala jejich fermentace a aby se tak vytvořila jednotnost chuti.

Buriso je na výběr svých kávových třešní velmi přísný a dohlíží, aby káva byla co nejkvalitnější. Káva se zpracovává a suší v rodinném domě Buriso. Jako mnoho malých producentů v Etiopii, Buriso stále vyrábí pouze naturálně zpracovanou kávu.“

Region: Sidama
Odrůdy: původní etiopské odrůdy
Nadmořská výška: 1950 -2200 m.n.m. Zpracování: Naturální (suché)
Chuťový profil: broskve, červené bobule, med

Coffee_beds.jpgForrest_buriso_amaje.jpg

farmers.pngYirgacheffe map.png