Novinka Tip

Moa Moa Ethiopia Buriso Amaje 250g

Neohodnoceno
295 Kč
Skladem (> 5 ks)

Právě se dívaš na tu nejlepší z naší nabídky, dokonale sladkou a plnou chuti po broskvích, červených bobulí a medu. Espresso z těchto zrn Ti zaručí, že se budeš tešit na každé ráno, a ano, i to pondělní.

 

Kategorie: Čerstvá káva

Ethiopia Buriso Amaje

„ Buriso Amaje je farmář a lídr v komunitě Sidama.
Buriso se rozpíná na 12 hektarech ve vesnici Dambi ve čtvrti Bensa v Sidamě. Kávovníky rostou ve stínu původního lesa. Buriso pěstuje hlavně odrůdy 74158 a 74160, které byly vybrány z výzkumného centra Jimma. Tyto odrůdy jsou vyselektovány z původních divokých rostlin zóně Illuababora v západní Etiopii. Jsou to široce distribuované odrůdy po celé Etiopii a byly vybrány pro svou odolnost a vysoký výnos. Je známo, že tyto dvě odrůdy mají velmi výrazné citrusové a květinové tóny, které jsou na trhu s kávou velmi ceněny.

Při sklizni se sbírají pouze dokonale zralé červené třešně. Ty jsou poté ručně tříděny ve flotačních nádržích a poté pečlivě sušeny 18–20 dní na afrických (vyvýšených) postelích. Třešně se během sušení obracejí každou hodinu, aby se kontrolovala jejich fermentace a aby se tak vytvořila jednotnost chuti.

Buriso je na výběr svých kávových třešní velmi přísný a dohlíží, aby káva byla co nejkvalitnější. Káva se zpracovává a suší v rodinném domě Buriso. Jako mnoho malých producentů v Etiopii, Buriso stále vyrábí pouze naturálně zpracovanou kávu.“

Region: Sidama
Odrůdy: původní etiopské odrůdy
Nadmořská výška: 1950 -2200 m.n.m. Zpracování: Naturální (suché)
Chuťový profil: broskve, červené bobule, med

Coffee_beds.jpgForrest_buriso_amaje.jpg

farmers.pngYirgacheffe map.png

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení