Neohodnoceno

Moa Moa El Salvador La Corriona 250g

305 Kč
Kategorie: Káva Moa Moa
Etiketa Buriso
Novinka Tip

El Salvador la Corriona

“ Tuto výjimečnou 100% Pacamaru vypěstoval Rafael Gerardo Caceres, majitel společnosti Finca Colombia, vysoko ve slavném salvadorském pohoří Apaneca-Ilamtepec. Káva je zpracovaná naturální metodou ve vyhlášeném zpracovatelském závodě Borbollon v Santa Ana. Všechny třešně jsou ručně sbírány do tradičních ručně tkaných košů od prosince do března sběrači, kteří jsou speciálně vyškoleni k výběru pouze těch nejlepších a plně vyzrálých kávových třešní.

La Corriona je pouze pár hektarů rozléhající se pozemek uvnitř Finca Colombia. Název mu dali původní majitelé farmy, rodina Caceres. Společnost Finca Colombia založila v roce 1916 María Magaña Menéndez de Llanos a její manžel, doktor Francisco Antonio Llanos. Doktor Llanos se několik let před svatbou přestěhoval do Salvadoru. Přinesl s sebou hlubokou lásku k pěstování kávy ze své rodné země, a to byl motor k založení farmy.

Káva z La Colombia, včetně této šarže, je zpracovávána v El Borbollon, který nyní vlastní rodina Alvarezů, jedna z nejvýznamnějších rodin v pěstování kávy v Salvadoru. Rodina sama řídí veškeré procesy po sklizni a pečlivě dohlíží na každou jednotlivou fázi při zpracování kávových třešní. Rodina a jejich zaměstnanci jsou také zkušení degustátoři a pravidelně ochutnávají svoji každoroční sklizeň, aby si udrželi její kvalitu. „

Oblast: Finca la Colombia
Odrůda: Pacamara
Nad. výška: 1500 m n.m.
Zpracování: Naturální
Chuťový profil: žlutý džem, jahody, nutella

Forrest.jpgNaturals-drying-at-Borbollon.jpgcoffee_jute_bags.jpg